French Open 2011 – ženská čtyřhra
Související informace naleznete také v článku French Open 2011.
French Open 2011 | |
---|---|
Vítězky: | Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká |
Finalistky: | Sania Mirzaová Jelena Vesninová |
Výsledek: | 6–4, 6–3 |
Soutěže | |
mužská dvouhra • mužská čtyřhra | |
ženská dvouhra • ženská čtyřhra | |
smíšená čtyřhra | |
French Open ženská čtyřhra | |
2010 ◄◄ 2011 ►► 2012 | |
Grand Slam 2011 ženská čtyřhra | |
Australian Open • French Open Wimbledon • US Open |
Obhájkyněmi titulu byly sestry Serena a Venus Williamsová, které se turnaje neúčastnily pro zranění obou tenistek.
Vítězem se stal nenasazený český pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, který ve finále porazil sedmou nasazenou indicko-ruskou dvojici Sania Mirzaová a Jelena Vesninová po setech 6–3, 6–4. Získal tak první grandslamový titul a prémii 330 000 €. Poslední Češkou, která zvítězila v této soutěži na French Open byla v roce 1998 Jana Novotná v páru se Švýcarkou Martinou Hingisovou. Československý pár naposledy vyhrál v roce 1990 ve složení Jana Novotná a Helena Suková.
Nasazení párů
- Gisela Dulková / Flavia Pennettaová (čtvrtfinále)
- Květa Peschkeová / Katarina Srebotniková (čtvrtfinále)
- Vania Kingová / Jaroslava Švedovová (semifinále)
- Liezel Huberová / Lisa Raymondová (semifinále)
- Viktoria Azarenková / Maria Kirilenková (čtvrtfinále)
- Bethanie Matteková-Sandsová / Meghann Shaughnessyová (2. kolo)
- Sania Mirzaová / Jelena Vesninová (finále)
- Iveta Benešová / Barbora Záhlavová-Strýcová (1. kolo)
- Naděžda Petrovová / Anastasia Rodionovová (čtvrtfinále)
- Pcheng Šuaj / Čeng Ťie (2. kolo)
- María José Martínezová Sánchezová / Anabel Medinaová Garriguesová (3. kolo)
- Daniela Hantuchová / Agnieszka Radwańská (1. kolo)
- Čan Jung-žan / Monica Niculescuová (3. kolo)
- Čuang Ťia-žung / Olga Govorcovová (1. kolo)
- Sara Erraniová / Roberta Vinciová (3. kolo)
- Natalie Grandinová / Vladimíra Uhlířová (3. kolo)
Pavouk
Finálová fáze
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||||||||
1 | Gisela Dulková Flavia Pennettaová | 0 | 5 | ||||||||||||||||
7 | Sania Mirzaová Jelena Vesninová | 6 | 7 | ||||||||||||||||
7 | Sania Mirzaová Jelena Vesninová | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||
4 | Liezel Huberová Lisa Raymondová | 3 | 6 | 4 | |||||||||||||||
4 | Liezel Huberová Lisa Raymondová | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
5 | Viktoria Azarenková Maria Kirilenková | 4 | 6 | 4 | |||||||||||||||
7 | Sania Mirzaová Jelena Vesninová | 4 | 3 | ||||||||||||||||
Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká | 6 | 6 | |||||||||||||||||
9 | Naděžda Petrovová Anastasia Rodionovová | 5 | 6 | 2 | |||||||||||||||
3 | Vania Kingová Jaroslava Švedovová | 7 | 3 | 6 | |||||||||||||||
3 | Vania Kingová Jaroslava Švedovová | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká | 6 | 7 | |||||||||||||||||
2 | Květa Peschkeová Katarina Srebotniková | 3 | 5 |
Horní polovina
1. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
1 | G Dulko F Pennetta | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
Sie Šu-wej C Vandeweghe | 6 | 1 | 0 | 1 | G Dulko F Pennetta | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
E Daniilidou D Jurak | 3 | 3 | A-L Grönefeld P Schnyder | 2 | 5 | ||||||||||||||||||||
A-L Grönefeld P Schnyder | 6 | 6 | 1 | G Dulko F Pennetta | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Alt | S Klemenschits R Oprandi | 6 | 6 | 1 | 15 | S Errani R Vinci | 4 | 2 | |||||||||||||||||
M Lučić A Rezaï | 7 | 4 | 6 | M Lučić A Rezaï | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
E Gallovits-Hall A Kerber | 4 | 4 | 15 | S Errani R Vinci | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
15 | S Errani R Vinci | 6 | 6 | 1 | G Dulko F Pennetta | 0 | 5 | ||||||||||||||||||
11 | MJ Martínez Sánchez A Medina Garrigues | 6 | 6 | 7 | S Mirza E Vesnina | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
G Arn J Craybas | 0 | 2 | 11 | MJ Martínez Sánchez A Medina Garrigues | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
B Jovanovski V Lepčenko | 2 | 1 | L Domínguez Lino L Pous Tió | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
L Domínguez Lino L Pous Tió | 6 | 6 | 11 | MJ Martínez Sánchez A Medina Garrigues | 1 | 4 | |||||||||||||||||||
K Barrois J Larsson | 6 | 3 | 6 | 7 | S Mirza J Vesnina | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
R Kops-Jones A Spears | 1 | 6 | 1 | K Barrois J Larsson | 64 | 3 | |||||||||||||||||||
V Dushevina J Makarova | 62 | 2 | 7 | S Mirza J Vesnina | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
7 | S Mirza J Vesnina | 7 | 6 |
2. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
4 | L Huber L Raymond | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
A Bondarenko K Bondarenko | 3 | 3 | 4 | L Huber L Raymond | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
WC | C Garcia A Védy | 6 | 3 | 5 | S Arvidsson K Kanepi | 2 | 5 | ||||||||||||||||||
S Arvidsson K Kanepi | 2 | 6 | 7 | 4 | L Huber L Raymond | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
K Date Krumm Čang Šuaj | 7 | 6 | C Dellacqua R Stubbs | 3 | 2 | ||||||||||||||||||||
O Savčuk A Sevastova | 5 | 4 | K Date Krumm Čang Šuaj | 1 | 64 | ||||||||||||||||||||
C Dellacqua R Stubbs | 6 | 6 | C Dellacqua R Stubbs | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
14 | Ťia-ž. Čuang O Govorcova | 4 | 0 | 4 | L Huber L Raymond | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||
12 | D Hantuchová A Radwańská | 7 | 3 | 2 | 5 | V Azarenka M Kirilenko | 4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
M Krajicek L Šafářová | 65 | 6 | 6 | M Krajicek L Šafářová | 2 | 77 | 6 | ||||||||||||||||||
M Kondratěva S Lefèvre | 3 | 4 | WC | K Mladenovic P Parmentier | 6 | 63 | 0 | ||||||||||||||||||
WC | K Mladenovic P Parmentier | 6 | 6 | M Krajicek L Šafářová | 5 | 3 | |||||||||||||||||||
R Voráčová G Voskobojeva | 6 | 6 | 5 | V Azarenka M Kirilenko | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
T Paszek C Pironkova | 2 | 2 | R Voráčová G Voskobojeva | 5 | 1 | ||||||||||||||||||||
A Panova T Pučeková | 2 | 1 | 5 | V Azarenka M Kirilenko | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
5 | V Azarenka M Kirilenko | 6 | 6 |
Dolní polovina
3. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
6 | B Mattek-Sands M Shaughnessy | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
WC | V Larrière A Lim | 2 | 1 | 6 | B Mattek-Sands M Shaughnessy | 1 | 6 | 66 | |||||||||||||||||
J Görges A Petkovic | 6 | 6 | J Görges A Petkovic | 6 | 1 | 78 | |||||||||||||||||||
A Amanmuradova D Kustova | 4 | 3 | J Görges A Petkovic | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
WC | A Bergot I Brémond | 0 | 1 | 9 | N Petrova A Rodionova | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
N Llagostera Vives A Parra Santonja | 6 | 6 | N Llagostera Vives A Parra Santonja | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
A Brianti P Martić | 5 | 1 | 9 | N Petrova A Rodionova | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
9 | N Petrova A Rodionova | 7 | 6 | 9 | N Petrova A Rodionova | 5 | 6 | 2 | |||||||||||||||||
13 | Jung-žan Čan M Niculescu | 2 | 6 | 6 | 3 | V King J Švedova | 7 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
WC | C Feuerstein S Foretz Gacon | 6 | 4 | 1 | 13 | Jung-žan Čan M Niculescu | 6 | 7 | |||||||||||||||||
S Halep P Hercog | 6 | 3 | 4 | J Gajdošová K Zakopalová | 0 | 5 | |||||||||||||||||||
J Gajdošová K Zakopalová | 4 | 6 | 6 | 13 | Jung-žan Čan M Niculescu | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||||
S Kuzněcova V Zvonareva | 6 | 6 | 3 | V King J Švedova | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
K Jans A Rosolska | 4 | 4 | S Kuzněcova V Zvonareva | 3 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
V Diatchenko M Korytceva | 3 | 1 | 3 | V King J Švedova | 6 | 1 | 6 | ||||||||||||||||||
3 | V King J Švedova | 6 | 6 |
4. sekce
První kolo | Druhé kolo | Třetí kolo | Čtvrtfinále | ||||||||||||||||||||||
8 | I Benešová B Záhlavová-Strýcová | 4 | 1 | ||||||||||||||||||||||
A Hlaváčková L Hradecká | 6 | 6 | A Hlaváčková L Hradecká | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
S Cîrstea A Morita | 65 | 6 | 3 | A Kudrjavceva J Wöhr | 3 | 1 | |||||||||||||||||||
A Kudrjavceva J Wöhr | 7 | 2 | 6 | A Hlaváčková L Hradecká | 77 | 6 | |||||||||||||||||||
J Dokić M Oudin | 2 | 6 | 2 | A Dulgheru M Rybáriková | 61 | 4 | |||||||||||||||||||
A Dulgheru M Rybáriková | 6 | 4 | 6 | A Dulgheru M Rybáriková | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | J Coin M Johansson | 1 | 1 | 10 | Pcheng Šuaj Čeng Ťie | 6 | 3 | 1 | |||||||||||||||||
10 | Pcheng Šuaj Čeng Ťie | 6 | 6 | A Hlaváčková L Hradecká | 6 | 7 | |||||||||||||||||||
16 | N Grandin V Uhlířová | 6 | 6 | 2 | K Peschke K Srebotnik | 3 | 5 | ||||||||||||||||||
R Marino İ Şenoğlu | 3 | 2 | 16 | N Grandin V Uhlířová | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||
A Cornet V Razzano | 1 | 4 | J Janković A Pavljučenkova | 3 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
J Janković A Pavljučenkova | 6 | 6 | 16 | N Grandin V Uhlířová | 1 | 3 | |||||||||||||||||||
WC | I Pavlovic L Thorpe | 63 | 6 | 3 | 2 | K Peschke K Srebotnik | 6 | 6 | |||||||||||||||||
L Dekmeijere A Szávay | 7 | 3 | 6 | L Dekmeijere A Szávay | 1r | ||||||||||||||||||||
Kchaj-č. Čchang C Scheepers | 2 | 2 | 2 | K Peschke K Srebotnik | 2 | ||||||||||||||||||||
2 | K Peschke K Srebotnik | 6 | 6 |
Externí odkazy
- Pavouk ženské čtyřhry