EM i akvatlon 2018
EM i akvatlon 2018 (ETU Aquathlon European Championships) ble arrangert 24. oktober 2018, som en del av EM i multisport. Mesterskapet ble arrangert på Ibiza i Spania.
Akvatlon er en variant av triatlon og duatlon, i praksis triatlon uten sykling. Løypa i EM var 1000 meter svømming og 5 km løping.
Resultater menn
Senior
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Sergiy Kurochkin | Ukraina Ukraina | 27:43 |
02 . | Tomas Svoboda | Tsjekkia Tsjekkia | 27:59 |
03 . | Samuel Dickinson | Storbritannia Storbritannia | 28:22 |
4. | Nathan Tweedie | Storbritannia Storbritannia | 28:38 |
5. | Dylan Magnien | Frankrike Frankrike | 28:54 |
6. | Luka Grgorinic | Kroatia Kroatia | 29:01 |
7. | Hennadii Anzin | Ukraina Ukraina | 29:05 |
8. | Marek Pavuk | Slovakia Slovakia | 29:11 |
9. | Vitalii Vorontsov | Ukraina Ukraina | 29:31 |
10. | Šimon Koblížek | Tsjekkia Tsjekkia | 29:37 |
11. | Emmanuel Lejeune | Belgia Belgia | 29:50 |
12. | Tin Kaurić | Kroatia Kroatia | 30:01 |
18 utøvere deltok.
U23
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Samuel Dickinson | Storbritannia Storbritannia | 28:22 |
02 . | Nathan Tweedie | Storbritannia Storbritannia | 28:38 |
03 . | Dylan Magnien | Frankrike Frankrike | 28:54 |
4. | Tin Kaurić | Kroatia Kroatia | 30:01 |
5. | Marino Jukic | Kroatia Kroatia | 30:42 |
6. | Luka Dumančić | Kroatia Kroatia | 31:21 |
7. | Martin Štefan | Kroatia Kroatia | 32:40 |
7 utøvere deltok.
Junior
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Luka Grgorinic | Kroatia Kroatia | 29:01 |
02 . | Hennadii Anzin | Ukraina Ukraina | 29:05 |
03 . | Marek Pavuk | Slovakia Slovakia | 29:11 |
4. | Vitalii Vorontsov | Ukraina Ukraina | 29:31 |
5. | Šimon Koblížek | Tsjekkia Tsjekkia | 29:37 |
6. | Olaf Jan Bosscher | Nederland Nederland | 30:19 |
7. | Oliver Dodok | Slovakia Slovakia | 31:13 |
8. | Luke Lyons | Irland Irland | 32:13 |
8 utøvere deltok.
Resultater kvinner
Senior
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Bianca Seregni | Italia Italia | 31:49 |
02 . | Delia Sclabas | Sveits Sveits | 32:25 |
03 . | Antoanela Manac | Romania Romania | 32:49 |
4. | Hannah Kitchen | Storbritannia Storbritannia | 32:55 |
5. | Sofiya Pryyma | Ukraina Ukraina | 33:08 |
6. | Ida Lucia Burrows | Sverige Sverige | 33:50 |
7. | Margaryta Krylova | Ukraina Ukraina | 34:03 |
8. | Olga Dmitrieva | Russland Russland | 34:08 |
9. | Senia Celine | Frankrike Frankrike | 34:09 |
10. | Chloe Pollard | Storbritannia Storbritannia | 34:48 |
11. | Lara Thekla Ungewickell | Tyskland | 35:36 |
12. | Nina Mandl | Slovenia | 35:55 |
18 utøvere deltok.
U23
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Antoanela Manac | Romania Romania | 32:49 |
02 . | Sofiya Pryyma | Ukraina Ukraina | 33:08 |
03 . | Senia Celine | Frankrike Frankrike | 34:09 |
4. | Chloe Pollard | Storbritannia Storbritannia | 34:48 |
5. | Maryna Kyryk | Ukraina Ukraina | 35:58 |
5 utøvere deltok.
Junior
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Bianca Seregni | Italia Italia | 31:49 |
02 . | Delia Sclabas | Sveits Sveits | 32:25 |
03 . | Ida Lucia Burrows | Sverige Sverige | 33:50 |
4. | Lara Thekla Ungewickell | Tyskland | 35:36 |
5. | Ines De Poorter | Frankrike Frankrike | 36:03 |
6. | Katja Hočevar | Slovenia | 36:04 |
7. | Alja Marič | Slovenia | 36:23 |
8. | Astrid Snäll | Finland Finland | 37:16 |
9. | Lana Pluško | Slovenia | 39:26 |
9 utøvere deltok.
Resultater paratriatlon
Menn
PTWC
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Jose Manuel Quintero Macias | Spania Spania | 40:24 |
Kun én utøver deltok.
PTS2
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Ricardo Marin Arcis | Spania Spania | 49:42 |
Kun én utøver deltok.
PTS3
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Joaquin Carrasco | Spania Spania | 56:15 |
Kun én utøver deltok.
PTS4
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Alejandro Sánchez Palomero | Spania Spania | 37:31 |
02 . | Francisco Jose Lopez Salar | Spania Spania | 47:06 |
03 . | Gianfilippo Mirabile | Italia Italia | 47:26 |
Kun tre utøvere deltok.
PTS5
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Jairo Ruiz Lopez | Spania Spania | 35:10 |
Kun én utøver deltok.
PTVI
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Alberto Ceriani | Italia Italia | 52:20 |
Kun én utøver deltok.
Kvinner
PTS4
Plass | Utøver | Land | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Raquel Dominguez Martin | Spania Spania | 1:05:59 |
Kun én utøver deltok.
Kilder
- Resultater menn
- Senior - U23 - junior - PTWC - PTS2 - PTS3 - PTS4 - PTS5 - PTVI
- Resultater kvinner
- Senior - U23 - junior - [1]
Eksterne lenker
- International Triathlon Union