USA under sommer-OL 1948 London |
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultater |
|
| Glen Brand | Bryting | fristil, mellomvekt | |
| Alice Coachman | Friidrett | Lengdehopp, kvinner | |
| Roy Cochran | Friidrett | 400 meter hekk | |
| Arthur Cook | Skyting | 50 m rifle, liggende | 599 poeng |
| Ann Curtis | Svømming | 400 meter fri, kvinner | |
| John Davis | Vektløfting | tungvekt | |
| Joseph DiPietro | Vektløfting | bantamvekt | |
| Harrison Dillard | Friidrett | 100 meter | |
| Vickie Draves | Stuping | sviktstup, kvinner | |
| Vickie Draves | Stuping | tårnstup, kvinner | |
| Bruce Harlan | Stuping | sviktstup, menn | 163,64 poeng |
| Samuel Lee | Stuping | tårnstup, menn | |
| Bob Mathias | Friidrett | Tikamp | |
| James McLane | Svømming | 1500 meter fri | |
| Mel Patton | Friidrett | 200 meter | |
| William Porter | Friidrett | 110 meter hekk | |
| Walter Ris | Svømming | 100 meter fri | |
| Guinn Smith | Friidrett | stavsprang | |
| William Smith | Svømming | 400 meter fri | |
| Frank Spellman | Vektløfting | mellomvekt | |
| Allen Stack | Svømming | 100 meter rygg | |
| Stanley Stanczyk | Vektløfting | lett tungvekt | |
| Willie Steele | Friidrett | Lengdehopp | |
| Wilbur Thompson | Friidrett | Kulestøt | |
| Joe Verdeur | Svømming | 200 meter bryst | |
| Mal Whitfield | Friidrett | 800 meter | |
| Henry Wittenberg | Bryting | fristil, lett tungvekt | |
| Stephen Lysak Stephan Macknowski | Padling | C-2 10 000 meter | |
| Harrison Dillard Barney Ewell Mel Patton Lorenzo Wright | Friidrett | 4 x 100 meter stafett | |
| Clifford Bourland Roy Cochran Arthur Harnden Mal Whitfield | Friidrett | 4 x 400 meter stafett | |
| Warren Westlund Bob Martin Bob Will Gordy Giovanelli Allan Morgan | Roing | Firer med styrmann | |
| David Turner Ian Turner James Hardy, George Ahlgren Lloyd Butler David Brown Justus Smith John Stack Ralph Purchase | Roing | Åtter | |
| Hilary Smart Paul Smart | Seiling | Starbåt-klassen | |
| Llanoria Herman Whiton Alfred Loomis James Weekes Michael Mooney James Smith | Seiling | 6-meterklassen | 5472 poeng |
| James McLane Walter Ris William Smith Wallace Wolf | Svømming | 4 x 200 meter fri | |
| Marie Corridon Ann Curtis Brenda Helser Thelma Kalama | Svømming | 4 x 100 meter fri, kvinner | |
| Frank Henry på «Swing Low» Charles Anderson på «Reno Palisade» Earl Foster Thomson på «Reno Rhythm» | Hestesport | Feltritt, lag | 161,50 |
| Cliff Barker Don Barksdale Ralph Beard Lew Beck Vince Boryla Gordon Carpenter Alex Groza Wah Wah Jones Bob Kurland Ray Lumpp Robert Pitts Jesse Renick Robert Robinson Kenny Rollins | Basketball | Basketball | |
| Miller Anderson | Stuping | sviktstup, menn | 157,29 poeng |
| Keith Carter | Svømming | 200 meter bryst, menn | 2.40,2 |
| Robert Cowell | Svømming | 100 meter rygg, menn | 1.06,5 |
| Ann Curtis | Svømming | 100 meter fri, damer | 1.06,5 |
| Jim Delaney | Friidrett | Kulestøt, menn | 16,68 meter |
| Patricia Elsener | Stuping | tårnstup, damer | 66,28 poeng |
| Ralph Evans | Seiling | Olympiajolle | 5408 poeng |
| Barney Ewell | Friidrett | 100 meter, menn | 10,4 |
| Barney Ewell | Friidrett | 200 meter, menn | 21,1 |
| Alan Ford | Svømming | 100 meter fri, menn | 57,8 |
| Bruce Harlan | Stuping | tårnstup, menn | 122,30 poeng |
| Frank Havens | Padling | C-1 10 000 meter | 1.02.40,4 |
| Gerald Leeman | Bryting | fristil, bantamvekt | |
| Frank Henry på «Swing Low» | Hestesport | Feltritt | 21 |
| Horace Herring | Boksing | weltervekt | |
| James McLane | Svømming | 400 meter fri, menn | 4.43,4 |
| Zoe Ann Olsen | Stuping | sviktstup, damer | 108,23 poeng |
| Clyde Scott | Friidrett | 110 meter hekk, menn | 14,1 |
| Steve Seymour | Friidrett | Spydkast, menn | 67,56 meter |
| Walter Tomsen | Skyting | 50 m rifle, liggende | 599 poeng |
| Suzanne Zimmerman | Svømming | 100 meter rygg, damer | 1.16,0 |
| Stephen Lysak Stephan Macknowski | Padling | C-2 1000 meter | 5.08,2 |
| Robert Borg på «Klingson» Earl Foster Thomson på «Pancraft» Frank Henry på «Reno Overdo» | Hestesport | Dressur, lag | 1256 |
| Bob Bennett | Friidrett | Sleggekast, menn | 53,73 meter |
| Craig Dixon | Friidrett | 110 meter hekk, menn | 14,1 |
| Herbert Douglas | Friidrett | Lengdehopp, menn | 7,545 meter |
| Patricia Elsener | Stuping | sviktstup, damer | 101,30 poeng |
| Jim Fuchs | Friidrett | Kulestøt, menn | 16,42 meter |
| Fortune Gordien | Friidrett | Diskoskast, menn | 50,77 meter |
| Samuel Lee | Stuping | sviktstup, menn | 145,52 poeng |
| Leland Merrill | Bryting | fristil, weltervekt | |
| Audrey Patterson | Friidrett | 200 meter, damer | 25,2 |
| Robert Richards | Friidrett | Stavsprang, menn | 4,20 meter |
| Floyd Simmons | Friidrett | Tikamp, menn | 6950 poeng |
| Robert Sohl | Svømming | 200 meter bryst, menn | 2.43,9 |
| George Stanich | Friidrett | Høydehopp, menn | 1,95 meter |
| Lockwood Pirie Owen Torry, jr. | Seiling | Swallow | 4352 poeng |
| Frederick John Kingsbury Stuart Griffing Greg Gates Robert Perew | Roing | Firer uten styrmann | 6.47,7 |
| George Worth Tibor Nyilas Dean Cetrulo Miguel de Capriles James Flynn | Fekting | Sabel, lag | |
| Ladislava Bakanic Marian Barone Connie Caruccio-Lenz Dorothy Dalton Meta Elste-Neumann Helen Schifano Clara Schroth-Lomady Anita Simonis | Turn | Lagkonkurranse, damer | 503,32 |