Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 218 w 23 dyscyplinach | |||||
|
Występy Polaków na Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 | ||||||||||
Sportowcy | Lp. | złoto | srebro | brąz | 4 m. | 5 m. | 6 m. | 7 m. | 8 m. | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
218 | 24. | 3 | 2 | 6 | 5 | 10 | 3 | 8 | 5 | 168 |
Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 218 sportowców (118 mężczyzn i 90 kobiet)[1]. 7 lipca 2012 roku Polski Komitet Olimpijski zatwierdził kadrę narodową. W późniejszym terminie ogłoszony został ostateczny skład drużyny siatkarzy[2]. Chorążym ekipy została jako pierwsza Polka w historii startów na letnich igrzyskach olimpijskich tenisistka Agnieszka Radwańska, funkcję szefa Polskiej Misji Olimpijskiej pełniła Marzena Koszewska. Był to dwudziesty start Polski na letnich igrzyskach olimpijskich.
Tuż przed Igrzyskami Łukasz Klekot został przyłapany na stosowaniu dopingu i wykluczony ze składu reprezentacji Polski[3]. Ze startu w Igrzyskach z powodu kontuzji zrezygnowała Maja Włoszczowska, w jej miejsce powołana została Paula Gorycka[4].
Pod względem cenności wywalczonych przez Polaków medali był to najgorszy wynik w historii polskich występów na letnich olimpiadach od 1956 (w ogóle trzynasty na 20 startów).
Zdobyte medale
Medale według dni | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Dzień | Data | |||||
Dzień 0 | 27.07 | — | — | — | — | |
Dzień 1 | 28.07 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Dzień 2 | 29.07 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 3 | 30.07 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 4 | 31.07 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 5 | 01.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 6 | 02.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 7 | 03.08 | 2 | 0 | 1 | 3 | |
Dzień 8 | 04.08[5] | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dzień 9 | 05.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 10 | 06.08[6] | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Dzień 11 | 07.08 | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Dzień 12 | 08.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 13 | 09.08 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dzień 14 | 10.08[7] | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Dzień 15 | 11.08 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Dzień 16 | 12.08 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Adrian Zieliński | Podnoszenie ciężarów | waga lekkociężka | 385,0 | 3 sierpnia |
Złoto | Tomasz Majewski | Lekkoatletyka | pchnięcie kulą | 21,89 | 3 sierpnia |
Złoto | Anita Włodarczyk | Lekkoatletyka | rzut młotem | 77,60 | 10 sierpnia |
Srebro | Sylwia Bogacka | Strzelectwo | karabin pneumatyczny 10 m | 502,2 | 28 lipca |
Srebro | Bartłomiej Bonk | Podnoszenie ciężarów | waga ciężka | 410,0 | 6 sierpnia |
Brąz | Magdalena Fularczyk Julia Michalska | Wioślarstwo | dwójka podwójna | 7:07,92 | 3 sierpnia |
Brąz | Tomasz Zieliński | Podnoszenie ciężarów | waga półciężka | 385,0 | 4 sierpnia |
Brąz | Damian Janikowski | Zapasy | styl klasyczny, waga ciężka | 2:0 | 6 sierpnia |
Brąz | Przemysław Miarczyński | Żeglarstwo | klasa RS:X | 60 | 7 sierpnia |
Brąz | Zofia Noceti-Klepacka | Żeglarstwo | klasa RS:X | 47 | 7 sierpnia |
Brąz | Beata Mikołajczyk Karolina Naja | Kajakarstwo | dwójka 500m | 1:44,000 | 9 sierpnia |
Rekordy świata i olimpijskie
Data | Dyscyplina | Runda | Rekordzista | Państwo | Rezultat | Rekord | Status |
---|---|---|---|---|---|---|---|
6 sierpnia | K-4 500 m kobiet | Półfinał | Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz | Polska | 1:30.338 | aktualny |
Sponsorzy
Oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jest firma Peugeot.
Nagrody finansowe
Dyscypliny/konkurencje | Nagrody (w tys. zł) | ||||
---|---|---|---|---|---|
Dyscypliny indywidualne | konkurencje indywidualne | zawodnik | 120 | 80 | 50 |
trenerzy | 60 | 40 | 25 | ||
konkurencje drużynowe | zawodnik | 90 | 60 | 37,5 | |
trenerzy | 60 | 40 | 25 | ||
ósemka w wioślarstwie | zawodnik | 60 | 40 | 25 | |
trenerzy | 60 | 40 | 25 | ||
Gry zespołowe | siatkówka halowa | zawodnicy | 60 | 40 | 25 |
trenerzy | 60 | 40 | 25 | ||
siatkówka plażowa | zawodnicy | 90 | 60 | 37,5 | |
trenerzy | 60 | 40 | 25 |
Reprezentanci
Badminton
- Osobny artykuł: Badminton na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Przemysław Wacha | gra pojedyncza mężczyzn | Chen Jin P (15:21, 8:21) | |||||||
Adam Cwalina Michał Łogosz | gra podwójna mężczyzn | Ko Sung-hyun Yoo Yeon-seong P (21:17, 7:21, 13:21) | Bodin Isara Maneepong Jongjit P (21:14, 13:21, 15:17 krecz) | Muhammad Ahsan Bona Septano P (walkower) | |||||
Kamila Augustyn[8] | gra pojedyncza kobiet | Anastasija Prokopienko P (16:21, 17:21) | Tine Baun P (11:21, 6:21) | ||||||
Nadieżda Zięba Robert Mateusiak | gra mieszana | Shintarō Ikeda Reiko Shiota W (21:18, 22:20) | Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen P (9:21, 21:14, 17:21) | Toby Ng Grace Gao W (21:13, 21:16) | Xu Chen Ma Jin P (21:19, 16:21, 21:23) |
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Karolina Michalczuk | musza (do 51 kg) | Mary Kom P14-19 | 9-16. |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Gimnastyka sportowa
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Marta Pihan-Kulesza | wielobój kobiet | 54.365 | 26. | 55.465 | 19. |
Roman Kulesza | wielobój mężczyzn | 84.698 | 28. | 84.165 | 24. |
Gimnastyka artystyczna
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Joanna Mitrosz | wielobój indywidualny | 109.750 | 8. | 108.900 | 9. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik całkowity | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik całkowity | Pozycja | |||
Beata Stremler | Martini | ujeżdżenie | 69.422 | 36. | ||||||||
Katarzyna Milczarek-Jasińska | Ekwador | 69.271 | 38. | |||||||||
Michał Rapcewicz | Randon | 66.915 | 45. | |||||||||
Beata Stremler Katarzyna Milczarek-Jasińska Michał Rapcewicz | jak wyżej | ujeżdżenie drużynowe | 68,536 | 8. | — | 68,536 | 8. |
Zawodnik | Koń | Konkurencja | Ujeżdżenie | Kross | Skoki przez przeszkody | Razem | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Finał | |||||||||||
Kary | Pozycja | Kary | Pozycja | Kary | Pozycja | Kary | Pozycja | Kary | Pozycja | |||
Paweł Spisak | Wag | WKKW | 54.80 | 50. | 22.40 | nie wystartował | nie ukończył |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Repesaż 3 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Katarzyna Kłys | -70 kg | Chen Fei P 0000 - 1001 | 17-32. | |||||||
Daria Pogorzelec | -78 kg | Anamari Velenšek W 001 - 000 | Heide Wollert W 020 - 000 | Mayra Aguiar P 000 - 020 | Abigél Joó P 0022 - 1012 | 7-8. | ||||
Urszula Sadkowska | +78 kg | Tong Wen P 101 - 000 | 9-16. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Repesaż 3 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Paweł Zagrodnik | -66 kg | Leandro Cunha W 0011 - 0001 | Armen Nazarian W 0111 - 0102 | Miklós Ungvári P 0002 - 0010 | Tərlan Kərimov W 0010 - 0000 | Masashi Ebinuma P 0101 - 1100 | 5-6. | |||
Tomasz Adamiec | -73 kg | Ugo Legrand P 0100 - 0000 | 17-32. | |||||||
Janusz Wojnarowicz | +100 kg | Teddy Riner 'P 0100 - 0003 | 17-32. |
Kajakarstwo
- Osobny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kajakarstwo klasyczne
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Piotr Siemionowski | K-1 200m | 35.990 | 8. | 36.507 | 10. | 38.585 | 6. (B) | 14. |
Piotr Kuleta | C-1 200m | 44.645 | 19. | 45.348 | 21. | 21. | ||
Piotr Kuleta | C-1 1000m | 4:04.889 | 8. | 3:53.802 | 7. | 3:54.414 | 1. (B) | 9. |
Marcin Grzybowski Tomasz Kaczor | C-2 1000m | 3:38.759 | 6. | 3:37.695 | 4. | 3:37.692 | 1. (B) | 9. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Marta Walczykiewicz | K-1 200m | 42.290 | 6. | 40.905 | 4. | 45.500 | 5. (A) | 5. |
Aneta Konieczna | K-1 500m | 1:52.069 | 3. | 1:52.193 | 6. | 1:53.356 | 2. (B) | 10. |
Beata Mikołajczyk Karolina Naja | K-2 500m | 1:48.271 | 17. | 1:41.873 | 4. | 1:44.000 | 3. (A) | |
Aneta Konieczna Beata Mikołajczyk Karolina Naja Marta Walczykiewicz | K-4 500m | 1:35.843 | 6. | 1:30.338 | 1. | 1:31.607 | 4. (A) | 4. |
Kajakarstwo górskie
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Mateusz Polaczyk | K-1 | 88.51 | 4. | 88.60 | 7. | 88.51 | 7. | 96.36 | 2. | 96.14 | 4. | 4. |
Grzegorz Kiljanek | C-1 | 101.03 | 11. | 93.50 | 5. | 93.50 | 8. | 106.14 | 9. | 9. | ||
Marcin Pochwała Piotr Szczepański | C-2 | 105.58 | 7. | 101.00 | 3. | 101.00 | 5. | 109.81 | 4. | 110.51 | 5. | 5. |
- Piotr Szczepański i Marcin Pochwała
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Natalia Pacierpnik | K-1 | 110.58 | 11. | 102.14 | 7. | 102.14 | 9. | 107.79 | 1. | 115.08 | 7. | 7. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kolarstwo górskie
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Paula Gorycka | cross-country (k) | 1:39:18 | 22. |
Aleksandra Dawidowicz | 1:33:20 | 7. | |
Marek Konwa | cross-country (m) | 1:32.41 | 16. |
Piotr Brzózka | 1:38.37 | 32. |
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Maciej Bodnar | wyścig ze startu wspólnego (m) | 5:46:37 | 83. |
jazda indywidualna na czas (m) | 55:49:67 | 25. | |
Michał Gołaś | wyścig ze startu wspólnego (m) | nie ukończył | |
Michał Kwiatkowski | 5:46:37 | 59. | |
Katarzyna Pawłowska | wyścig ze startu wspólnego (k) | 3:35:56 | 11. |
Kolarstwo torowe
- Sprint
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Time Speed | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Damian Zieliński | indywidualnie (m) | 10.323 69.747 km/h | Dienis Dmitrijew – | ||||
Maciej Bielecki Kamil Kuczyński Damian Zieliński | drużynowo (m) | 44.712 60.386 km/h |
- Keirin
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Runda 2 | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | ||
Kamil Kuczyński | mężczyźni | 10. | 7. |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Okrążenie start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig na 500 m | Suma punktów | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Punkty | M. | Miejsce | Przeciwnik Wynik | M. | M. | Czas | M. | ||||
Małgorzata Wojtyra | kobiety | 14.754 | 13. | 34 | 1. | 11. | Jolien D’Hoore 3:45.083 | 12. | 13. | 36.790 | 14. | 63 | 11. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Kobiety
- Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Runda 2 | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Bieg na 100 m | Marta Jeschke | 11,42 | 36. | ||||||
Bieg na 200 m | Anna Kiełbasińska | 23.67 | 40. | ||||||
Bieg na 1500 m | Renata Pliś | 4:19.62 | 42. | ||||||
Bieg na 400 m przez płotki | Anna Jesień | 55.44 | 16. | 56.28 | 21. | ||||
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Katarzyna Kowalska | 9:48.60 | 29. | ||||||
Matylda Szlęzak | 10:08.84 | 40. | |||||||
Sztafeta 4x100 m | Marta Jeschke Daria Korczyńska Marika Popowicz Ewelina Ptak | 43.07 | 9. | ||||||
Sztafeta 4x400 m | Iga Baumgart Anna Jesień Justyna Święty Patrycja Wyciszkiewicz | 3:30.15 | 12. | ||||||
Maraton | Karolina Jarzyńska | 2:30:57 | 36. | ||||||
Chód na 20 km | Paulina Buziak | 1:35:23 | 45. | ||||||
Agnieszka Dygacz | 1:31:28 | 23. | |||||||
Agnieszka Szwarnóg | 1:31:14 | 22. |
- Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Rzut dyskiem | Żaneta Glanc | 59,88 m | 24. | ||
Rzut młotem | Joanna Fiodorow | 70,48 m | 12. | 72,37 m | 7. |
Anita Włodarczyk | 75,68 m | 1. | 77,60 m | ||
Skok o tyczce | Monika Pyrek | 4,40 m | 15. | ||
Anna Rogowska | 4,55 m | 4. | nie ukończyła |
Konkurencja | Zawodniczka | 100 m ppł | Skok wzwyż | Pchnięcie kulą | 200 m | Skok w dal | Rzut oszczepem | 800 m | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rez. | Pkt. | Rez. | Pkt. | Rez. | Pkt. | Rez. | Pkt. | Rez. | Pkt. | Rez. | Pkt. | Rez. | Pkt. | Poz. | Pkt. | ||
Siedmiobój | Karolina Tymińska | 13,22 | 1091 | 1,68 | 830 | 13,74 | 777 | 23,71 | 1009 | NM | 0 | nie wystartowała | nie ukończyła |
Mężczyźni
- Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Runda 2 | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Bieg na 100 m | Dariusz Kuć | 10,24 | 26. | ||||||
Bieg na 200 m | Kamil Kryński | 20,66 | 23. | 20,83 | 20. | ||||
Bieg na 400 m | Marcin Marciniszyn | 46,35 | 34. | ||||||
Bieg na 800 m | Adam Kszczot | 1:45.99 | 5. | 1:45.34 | 12. | ||||
Marcin Lewandowski | 1:47.64 | 29. | 1:45.08 | 9. | |||||
Bieg na 110 m przez płotki | Artur Noga | nie ukończył | |||||||
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Łukasz Parszczyński | 8:30,08 | 24. | ||||||
Sztafeta 4 × 100 m | Robert Kubaczyk Dariusz Kuć Kamil Kryński Kamil Masztak | 38.31 | 9. | ||||||
Sztafeta 4 × 400 m | Kacper Kozłowski Marcin Marciniszyn Michał Pietrzak Piotr Wiaderek | 3:02.86 | 9. | ||||||
Maraton | Henryk Szost | 2:12.28 | 9. | ||||||
Chód na 20 km | Rafał Augustyn | 1:23:17 | 29. | ||||||
Grzegorz Sudoł | 1:22:40 | 24. | |||||||
Dawid Tomala | 1:21:55 | 19. | |||||||
Chód na 50 km | Rafał Fedaczyński | nie ukończył | |||||||
Łukasz Nowak | 3:42:47 | 6. | |||||||
Rafał Sikora | 3:47:47 | 15. |
- Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Pchnięcie kulą | Tomasz Majewski | 21,03 m | 3. | 21,89 m | |
Rzut dyskiem | Przemysław Czajkowski | 61,08 m | 22. | ||
Piotr Małachowski | 64,65 m | 7. | 67,19 m | 5. | |
Robert Urbanek | 59,56 m | 32. | |||
Rzut młotem | Paweł Fajdek | nie został sklasyfikowany | |||
Szymon Ziółkowski | 76,22 m | 7. | 77,10 m | 6. | |
Rzut oszczepem | Igor Janik | 78,90 m | 19. | ||
Bartosz Osewski | 71,19 m | 42. | |||
Paweł Rakoczy | 77,36 m | 28. | |||
Skok o tyczce | Łukasz Michalski | 5,60 m | 8. | 5,50 m | 11. |
Paweł Wojciechowski[9] | nie został sklasyfikowany |
Łucznictwo
- Osobny artykuł: Łucznictwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | Runda rankingowa | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Seed | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Rafał Dobrowolski | indywidualnie (m) | 672 | 14. | Daniel Xavier W 7-3 | Rahul Banerjee W 7-3 | Oh Jin-hyek P 0-6 | 9-16. | |||
Natalia Leśniak | indywidualnie (k) | 639 | 38. | Xu Jing P 2-6 | 33-64. |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | Szermierka | Pływanie | Jazda konna | Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Kary | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Szymon Staśkiewicz | mężczyźni | 14-21 | 29. | 736 | 2:11.54 | 30. | 1224 | 20 | 4. | 1180 | 10:56.31 | 18. | 2376 | 5516 | 24. |
Sylwia Gawlikowska | kobiety | 17-18 | 19. | 808 | 2:17.35 | 13. | 1152 | 52 | 10. | 1148 | 12:15.27 | 14. | 2060 | 5168 | 13. |
Katarzyna Wójcik | 16-19 | 22. | 784 | 2:20.94 | 24. | 1112 | 60 | 14. | 1140 | 12:17.69 | 16. | 2052 | 5088 | 19. |
Piłka siatkowa
- Osobny artykuł: Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Siatkówka halowa[10]
Nr | Imię i nazwisko | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|
1 | Piotr Nowakowski | 18.12.1987 (24) | 205 | Resovia | Ś |
2 | Michał Winiarski | 28.09.1983 (28) | 200 | Skra Bełchatów | P |
4 | Grzegorz Kosok | 02.03.1986 (26) | 206 | Resovia | Ś |
5 | Paweł Zagumny | 18.10.1977 (34) | 200 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | R |
6 | Bartosz Kurek | 29.08.1988 (23) | 205 | Dinamo Moskwa | P |
7 | Jakub Jarosz | 10.02.1987 (25) | 195 | Andreoli Latina | A |
9 | Zbigniew Bartman | 04.05.1987 (25) | 198 | Resovia | A |
13 | Michał Kubiak | 23.02.1988 (24) | 191 | Jastrzębski Węgiel | P |
14 | Michał Ruciak | 22.08.1983 (28) | 189 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | P |
15 | Łukasz Żygadło | 02.08.1979 (32) | 200 | Fakieł Nowy Urengoj | R |
16 | Krzysztof Ignaczak | 15.05.1978 (34) | 188 | Resovia | L |
18 | Marcin Możdżonek (K) | 09.02.1985 (27) | 211 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Ś |
Drużyna | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Polska | siatkówka halowa | Włochy W 3:1 | Bułgaria P 1:3 | Argentyna W 3:0 | Wielka Brytania W 3:0 | Australia P 1:3 | 2 | Rosja P 0:3 | 5-8. |
Siatkówka plażowa
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Pozycja | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Grzegorz Fijałek Mariusz Prudel | mężczyźni | Aleksandrs Samoilovs Ruslans Sorokins P (21:12, 15:21, 12:15) | Jake Gibb Sean Rosenthal W (21:17, 21:18) | Freedom Chiya Grant Goldschmidt W (21:19, 21:13) | 2 | Sébastien Chevallier Sascha Heyer W (21:18, 21:17) | Alison Cerutti Emanuel Rego P (17:21, 21:16, 15:17) | 5-8. |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Natalia Charłos | 10 km | 1:59:58.7 | 15. | ||||
Anna Dowgiert | 50 m st. dowolnym | 25.59 | 24. | ||||
Otylia Jędrzejczak | 100 m st. motylkowym | 59.31 | 25. | ||||
200 m st. motylkowym | 2:09.33 | 16. | 2:13.09 | 16. | |||
Karolina Szczepaniak | 400 m st. zmiennym | 4:52.50 | 32. | ||||
Alicja Tchórz | 100 m st. grzbietowym | 1:01.44 | 25. | ||||
200 m st. grzbietowym | 2:14.02 | 29. | |||||
Katarzyna Wilk | 100 m st. dowolnym | 56.13 | 27. | ||||
Aleksandra Putra Diana Sokołowska Karolina Szczepaniak Katarzyna Wilk | 4 × 200 m st. dowolnym | 8:13.76 | 16. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Marcin Cieślak | 200 m st. motylkowym | 1:57.07 | 19. | ||||
200 m st. zmiennym | 2:00.45 | 19. | |||||
Konrad Czerniak | 100 m st. dowolnym | 48.67 | 10. | 48.44 | 9. | ||
100 m st. motylkowym | 51.85 | 4. | 51.78 | 7. | 52.05 | 8. | |
Radosław Kawęcki | 200 m st. grzbietowym | 1:55.18 | 14. | 1:56.74 | 5. | 1:55:59 | 4. |
Paweł Korzeniowski | 200 m st. motylkowym | 1:56.09 | 11. | 1:55.04 | 7. | 1:55.08 | 7. |
Sławomir Kuczko | 200 m st. klasycznym | 2:12.51 | 21. | ||||
Kacper Majchrzak | 50 m st. dowolnym | 23.00 | 33. | ||||
Mateusz Sawrymowicz | 1500 m st. dowolnym | 14:57.59 | 8. | 14:54.32 | 7. | ||
400 m st. dowolnym | 3:53.33 | 21. | |||||
Dawid Szulich | 100 m st. klasycznym | 1:02.07 | 32. | ||||
Marcin Tarczyński | 100 m st. grzbietowym | 55.06 | 27. | ||||
Paweł Korzeniowski Dawid Szulich Kacper Majchrzak Radosław Kawęcki | 4 × 100 m st. zmiennym | 3:38.16 | 16. |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Krzysztof Zwarycz | -77 kg | 150 kg | 8. | 182 kg | 7. | 332 kg | 7. |
Adrian Zieliński | -85 kg | 174 kg | 3. | 211 kg | 1. | 385 kg | |
Arsen Kasabijew | -94 kg | 170 kg | 12. | - | - | nie ukończył | |
Tomasz Zieliński | 175 kg | 3. | 210 kg | 2. | 385 kg | ||
Bartłomiej Bonk | -105 kg | 190 kg | 1. | 220 kg | 3. | 410 kg | [11] |
Marcin Dołęga | - | - | nie wystartował | nie ukończył |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||||
Joanna Łochowska | -53 kg | 84 kg | 9. | 107 kg | 10. | 191 kg | 11. |
Aleksandra Klejnowska-Krzywańska | 84 kg | 10. | 112 kg | 4. | 196 kg | 5. | |
Ewa Mizdal | -75 kg | 104 kg | 4. | 127 kg | 5. | 231 kg | 4. |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Beata Bartków-Kwiatkowska | ppn 40 | 366 | 44. | ||
psp 30+30 | 567 | 35. | |||
Sylwia Bogacka | kpn 40 | 399 | 1. | 502,2 | |
ksp 3x20 | 583 | 8. | 681,9 | 4. | |
Agnieszka Nagay | ksp 3x20 | 584 | 6. | 678,2 | 8. |
Paula Wrońska | kpn 40 | 390 | 47. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Miejsca 5-8. | Półfinały | Mecz o 5. miejsce | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Aleksandra Socha | szabla indywidualnie | Sandrine Sassine W 15-7 | Wasiliki Wujuka P 7-15 | |||||||
Sylwia Gruchała | floret indywidualnie | Kanae Ikehata P 8-9 | ||||||||
Martyna Synoradzka | floret indywidualnie | Kamiłła Gafurzianowa P 8-15 | ||||||||
Małgorzata Wojtkowiak | floret indywidualnie | Chen Jinyan P 8-15 | ||||||||
Magdalena Piekarska | szpada indywidualnie | Tiffany Geroudet P 14-15 | ||||||||
Karolina Chlewińska Sylwia Gruchała Martyna Synoradzka Małgorzata Wojtkowiak | floret drużynowo | Francja P 31-42 | Wielka Brytania W 43-20 | Stany Zjednoczone W 45-39 | 5. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Adam Skrodzki | szabla indywidualnie | Lam Hin Chung W 15-10 | Nicolas Limbach P 8-15 | |||||
Radosław Zawrotniak | szpada indywidualnie | Alexandre Bouzaid P 9-15 |
Taekwondo
- Osobny artykuł: Taekwondo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Michał Łoniewski | -68 kg | Rohullah Nikpai P 5-12 | 9-16. |
Tenis stołowy
- Osobny artykuł: Tenis stołowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Wang Zengyi | gra pojedyncza (m) | Hugo Hoyama W 4:3 | He Zhiwen P 3:4 | |||||||
Li Qian | gra pojedyncza (k) | Huang Yi-Hua W 4:0 | Kasumi Ishikawa P 1:4 | |||||||
Natalia Partyka | Mie Skov W 4:3 | Li Jie P 2:4 | ||||||||
Katarzyna Grzybowska Li Qian Natalia Partyka Kinga Stefańska | turniej drużynowy (k) | Singapur P 1-3 |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Agnieszka Radwańska | singel | Julia Görges 5:7, 7:6(5), 4:6 | → Nie awansowała | Miejsca 33-64 | ||||
Urszula Radwańska | Mona Barthel 6:4, 6:3 | Serena Williams 2:6, 3:6 | → Nie awansowała | Miejsca 17-32 | ||||
Agnieszka Radwańska Urszula Radwańska | debel | Dominika Cibulková Daniela Hantuchová 6:2, 6:1 | Liezel Huber Lisa Raymond 4:6, 6:7(3) | → Nie awansowały | Miejsca 9-16 | |||
Klaudia Jans-Ignacik Alicja Rosolska | Marija Kirilenko Nadieżda Pietrowa 7:6(5), 3:6, 2:6 | → Nie awansowały | Miejsca 17-31 |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Łukasz Kubot | singel | Grigor Dimitrow 3:6, 6:7(4) | → Nie awansował | Miejsca 33-64 | ||||
Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski | debel | David Ferrer Feliciano López 6:7(7), 7:6(6), 6:8 | → Nie awansowali | Miejsca 17-32 |
- Gra mieszana
Zawodnicy | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Agnieszka Radwańska Marcin Matkowski | mikst | Samantha Stosur Lleyton Hewitt 3:6, 3:6 | → Nie awansowali | Miejsca 9-16 |
Triathlon
- Osobny artykuł: Triathlon na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
Zawodnik | Konkurencja | Pływanie (1,5 km) | Zmiana 1 | Jazda na rowerze (40 km) | Zmiana 2 | Bieg (10 km) | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marek Jaskółka[8] | mężczyźni | 17:58 | 0:41 | 59:45 | 0:29 | 33:45 | 1:52:38 | 47. |
Maria Cześnik | kobiety | 19:28 | 0:42 | 1:07:17 | 0:33 | 36:09 | 2:04:09 | 31. |
Agnieszka Jerzyk[8] | 19:47 | 0:41 | 1:06:57 | 0:32 | 34:55 | 2:02:52 | 25. |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Ćwierćfinały | Półfinały C/D | Półfinały A/B | Finał C/D | Finał A/B | Miejsce | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Michał Słoma | M1x | 6:54.58 | 13. | 7:21.55 | 21. | 7:39.00 | 6. | 7:34.98 | 5. | 17. | ||||||
Jarosław Godek Wojciech Gutorski | M2- | 6:19.98 | 5. | 7:04.58 | 8. | 6:56.00 | 4. (B) | 10. | ||||||||
Michał Jeliński Marek Kolbowicz Adam Korol Konrad Wasielewski | M4x | 5:40.56 | 3. | 6:10.75 | 6. | 5:51.74 | 6.(A) | 6. | ||||||||
Miłosz Bernatajtys Łukasz Pawłowski Paweł Rańda Łukasz Siemion | LM4- | 5:53.52 | 8. | 6:04.46 | 4. | |||||||||||
Krystian Aranowski Marcin Brzeziński Mikołaj Burda Rafał Hejmej Piotr Hojka Piotr Juszczak Zbigniew Schodowski Michał Szpakowski Daniel Trojanowski | M8+ | 5:35.64 | 6. | 5:30.34 | 5. | 5:57.67 | 1.(B) | 7. |
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Repesaż | Finał A/B | Miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Magdalena Fularczyk Julia Michalska | W2x | 6:50.85 | 4. | 7:07.92 | 3.(A) | |||
Joanna Leszczyńska Sylwia Lewandowska Natalia Madaj Kamila Soćko | W4x | 6:21.44 | 6. | 6:23.19 | 5. | 6:57.20 | 2.(B) | 8. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Damian Janikowski | -84 kg | Nazmi Avluca W 3-0 | Amer Hrustanović W 3-0 | Pablo Enrique Shorey Hernández W 5-0 | Karam Mohamed Gaber Ebrahim P 1-3 | Melonin Noumonvi W 3-0 | |||
Łukasz Banak | -120 kg | Radwan asz-Szabbi W 3-0 | Heiki Nabi P 0-3 | Josif Czugaszwili P 0-3 | 10. |
- Kobiety - styl wolny
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Repesaż 2 | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Iwona Matkowska | -48 kg | Patricia Alejandra Bermúdez W 3-0 | Dawaasüchijn Otgonceceg W 5-0 | Mariya Stadnik P 1-3 | Clarissa Kyoko Mei Ling Chun P 0-3 | 7-8. | |||
Monika Michalik | -63 kg | Blessing Oborududu W 3-0 | Jing Ruixue P 0-3 | Choe Un-gyong W 3-1 | Lubow Wołosowa P 1-3 | 5-6. |
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.
- Kobiety
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Zofia Noceti-Klepacka | RS:X | 5 | 2 | 12 | 3 | 1 | 1 | 9 | 21 | 4 | 4 | 6 | 47 | |
Anna Weinzieher | Laser Radial | 16 | 26 | 26 | 21 | 20 | 15 | 22 | 24 | 15 | 27 | - | 185 | 22. |
Jolanta Ogar Agnieszka Skrzypulec | 470 | 13 | 14 | 20 | 17 | 7 | 2 | 18 | 8 | 11 | 10 | - | 98 | 12. |
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | M* | ||||
Przemysław Miarczyński | RS:X | 2 | 2 | 7 | 4 | 13 | 3 | 7 | 4 | 13 | 10 | 8 | 60 | |
Kacper Ziemiński | Laser | 22 | 13 | 8 | 24 | 18 | 15 | 29 | 11 | 22 | 12 | - | 145 | 17. |
Piotr Kula | Finn | 25 | 16 | 17 | 16 | 13 | 20 | 25 | 11 | 14 | 16 | - | 148 | 16. |
Mateusz Kusznierewicz Dominik Życki | Star | 9 | 3 | 12 | 10 | 3 | 4 | 2 | 9 | 13 | 2 | 18 | 72 | 8. |
- Open
Zawodnik | Konkurencja | Wyścig | Punkty | Finałowa pozycja | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | M* | ||||
Paweł Kołodziński Łukasz Przybytek | 49er | 11 | 14 | 11 | 13 | 8 | 3 | 15 | 10 | 5 | 13 | 11 | 12 | 7 | 18 | 13 | - | 146 | 13. |
M = Wyścig medalowy
Przypisy
- ↑ Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej - Igrzyska XXX Olimpiady Londyn 2012. PKOl, 2012-07-07. [dostęp 2013-12-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-24)].
- ↑ Wybrańcy Anastasiego na IO bez niespodzianek. siatka.org, 2012-07-09. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-05)].
- ↑ Londyn 2012: złapany na dopingu Łukasz Klekot nie pojedzie na igrzyska. sport.onet.pl, 2012-07-19. [dostęp 2012-07-25].
- ↑ Londyn: Paula Gorycka pojedzie na igrzyska. sport.onet.pl, 2012-07-24. [dostęp 2012-07-25].
- ↑ Pierwotnie dorobek medalowy z tego dnia wynosił 0-0-0. 23 listopada 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdyskwalifikował siedmiu zawodników z pierwszej dziesiątki konkursu w podnoszeniu ciężarów w wadze półciężkiej. W wyniku zmian w tabeli wyników, brązowym medalistą został Tomasz Zieliński.
- ↑ Pierwotnie dorobek medalowy z tego dnia wynosił 0-0-2. 25 listopada 2020 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdyskwalifikował Ołeksija Torochtija, zwycięzcę w podnoszeniu ciężarów w wadze ciężkiej. W wyniku zmian w tabeli wyników, srebrnym medalistą został Bartłomiej Bonk.
- ↑ Pierwotnie dorobek medalowy z tego dnia wynosił 0-1-0. 13 października 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdyskwalifikował Tatjanę Łysienko, zwyciężczynię w rzucie młotem. W wyniku zmian w tabeli wyników, złotą medalistką została Anita Włodarczyk.
- ↑ a b c Zawodnicy wypełnili normę międzynarodową, lecz nie krajową, decyzję o ich występie na igrzyskach PKOl podjęła podczas spotkania które odbyło się 7 lipca 2012 r.
- ↑ Zawodnik wypełnił normę międzynarodową, lecz nie krajową, decyzję o jego występie na igrzyskach PKOl podjęła podczas spotkania, które odbyło się 24 lipca 2012 r.
- ↑ PAP: Skład biało-czerwonych na Igrzyska Olimpijskie!. www.eurosport.pl, 2012-07-09. [dostęp 2012-07-11]. (pol.).
- ↑ IOC Executive Board approves medal rellocations from Olympic Games London2012 [online] [dostęp 2020-11-25] (ang.).
Bibliografia
- Skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej - Igrzyska XXX Olimpiady Londyn 2012. PKOl, 2012-07-07. [dostęp 2012-07-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-24)].
- Nagrody za wyniki sportowe na Igrzyskach XXX Olimpiady Londyn 2012. PKOl, 2012-07-07. [dostęp 2012-07-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-13)].
- Poland at the 2012 London Summer Games. sports-reference.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-16)].
- p
- d
- e
- p
- d
- e
- ↑ ze względu na bojkot Polska nie wzięła udziału w tych igrzyskach